Tento rok bude naši třídu provázet Ferda Mravenec. Je to kamarád jak se patří. Chytrý, šikovný, se vším si ví rady a vždy je ochoten pomoci přátelům, i těm, s nimiž se setkává poprvé.

Naše motto:

„I ten nejmenší může vykonat a dokázat velké věci, když ví, že není sám.“

 

V letošním školním roce přivítáme u Ferdy ty nejmenší. Do našeho „mraveniště“ se nastěhuje 15 zvídavých dětí, 5 kluků a 10 holčiček. Rády bychom jim ukázaly, že i bez maminky a tatínka to jde s úsměvem. Naším cílem je navázat kontakt s dětmi i rodiči, vzájemně se dobře poznat a propojit tak školku s domovem. Prostřednictvím drobných hříček, říkadel, pohádek a písniček „ se zabydlet “ společně ve školce. Každému pomůžeme najít cestu k navázání kontaktu v dětském kolektivu. Chceme dětem připravit takové prostředí, ve kterém si postupně vytvoříme společná pravidla, a každý si zde najde své místo a svou důležitost.  Spolu s Ferdou jim ukážeme, jak příjemné je přijímat pomoc a obdiv druhého, jak zahřeje u srdce pomoci kamarádovi, jak chutná pochvala a jak je příjemné být úspěšný.

Poznají pravidla a zákonitosti mraveniště, naučí se spolu komunikovat, táhnout za jeden provaz a utvářet přátelství.

FERDA MRAVENEC – PRÁCE VŠEHO DRUHU – bude motivací pro všechny naše společné činnosti. Nejvíce se naučíme, když si všechno vyzkoušíme.

Tak pojďme na průzkum!!!

TŘÍDNÍ UČITELKY

  • Eva Ficková
  • Ivona Kočovská

UČITELKA

  • Mária Chadimová

Interiéry