Jak skřítek málem zaspal jaro

Divadélko KOS bylo založeno v březnu roku 1997 v Českých Budějovicích.

Divadélko KOS nemá vlastní stálou scénu, proto za svými diváky dojíždí. Naší MŠ navštíví 18. 3. 2022 v rámci dopolední činnosti.

Všechna představení jsou činoherní, bez loutek. Ve většině představení hrají dva herci, ale díky převlekům vystupuje v každé pohádce více postav.  V současné době jsou hlavními protagonisty Zdeněk Říha, Vlasta Dlouhá, Milena Kolářová a Stanislava Drápelová.

Od doby svého založení Divadélko KOS uvedlo na 40 titulů ze své vlastní autorské dílny. Představení, které jsme pro děti vybraly bude o skřítcích Čepičkovi a Konvičkovi, kteří žijí každý na svém paloučku, o který se starají. Jenže Čepička je pěkný lenoch, málem zaspal jaro a má celý palouček ještě pod sněhem. Konvička se mu sice snaží pomoci, ale má dost své práce. Snad i s pomocí dětí se vše stihne připravit na Velikonoce.

Více informací o Divadélku Kos zde.